Historyczny powrót Odry Malczyce do ligi okręgowej!

cze 24, 2019

Po ponad 20 latach gry na niższych szczeblach rozgrywkowych Ludowy Klub Sportowy Odra Malczyce wraca do ligi okręgowej. Po niezwykle udanym sezonie, w którym zielono-biało-czerwoni wygrali 20 z 26 spotkań, podopieczni Sławomira Samca-Talara i Pawła Strożka zajęli pierwsze miejsce w tabeli klasy A, dające awans do ?okręgówki?.

Na kolejkę przed końcem, po domowej wygranej 4:2 nad Orlą Korzeńsko Odrze wystarczył remis z wiceliderem, Borem Oborniki Śląskie, z którym malczycki zespół toczył zaciętą walkę przez cały sezon. Kluczowy dla losów sezonu mecz odbył się w niedzielę 23 czerwca. Na stadion do Obornik Śląskich wybrała się ogromna grupa kibiców z Malczyc, trzema autobusami oraz transportem indywidualnym. Mecz rozpoczął się dość trudno dla Odry, która już po kilkunastu minutach przegrywała 0:2. Zawodnicy w zielonych koszulkach nie poddali się jednak i zdołali z nawiązką odrobić straty. Po przerwie gospodarze zdołali wyrównać, jednak w końcówce to piłkarze Odry zadali dwa ciosy i ostatecznie to oni mogli cieszyć się z upragnionego awansu.